GGWCup
GLOBAL GOALS WORLD CUP

GGWCup Prague Czech 2019

Global Goals World Cup poprvé v Česku!

Asociace společenské odpovědnosti přináší Global Goals World Cup do Prahy

 
1GGWCup_Prague_graphic1_main.jpg
 
 

Unikátní fotbalový turnaj na podporu globálních cílů od OSN, který inspiruje a angažuje ženy z celého světa – Global Goals World Cup poprvé v Česku


Přihlášky do turnaje se otevírají 8. března 2019, symbolicky na Mezinárodní den žen, registrace končí 31. března 2019. Finále se odehraje na Václavském náměstí 29. května 2019 za účasti známých osobností nejen ze světa sportu, politiky a zahraničních hostů.

Co je cílem Global Goals World Cup Prague?

Global Goals World Cup (GGWCup) je hra, která mění svět. Ve fotbalovém turnaji se v Praze utká více než 24 týmů žen s jediným cílem, hrát pro lepší svět. Každý tým totiž bojuje za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals = SDGs). Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodli všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká.

 
 
 
GGWCup_Prague_ambassadors.gif

GGWCup je první světový turnaj pro ženy-aktivistky

Více než sportovní talent se proto v této hře počítá schopnost a kreativita aktivně bojovat za konkrétní společenské téma, např. zlepšení přístupu ke vzdělávání, snížení chudoby, odstranění nerovností nebo třeba boj za snížení množství odpadu či spotřeby plastu.

 
„Sport má sílu změnit svět. Má sílu inspirovat a sjednotit lidi jako máloco jiného. Může přinést naději tam, kde kdysi bylo jen zoufalství.“
~ Nelson Mandela
 
GGWCup New York 2018

GGWCup New York 2018

Kdo může hrát?

 • Ženy, kterým je 18 let a více

 • Tým může reprezentovat neziskovou organizaci, firmu, město a nebo prostě jen své hráčky

 • Tým sestává z pěti až osmi žen

 • K registraci si každý tým musí vybrat jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje, který bude aktivně podporovat

 • Pro účast v turnaji je třeba zaplatit registrační poplatek:

Zápisné
Byznys 25 000 Kč + DPH
Veřejná sféra 5 000 Kč + DPH

Chceme dát příležitost zahrát si na GGWCup Prague všem ženám. Myslíme i na ty týmy, které si zápisné nemohou z různých důvodů dovolit. Dejte nám vědět více o Vaší situaci na e-mailu: tesarek@a-csr.cz, napiště, proč se chcete do turnaje v Praze zapojit. Brzy se Vám ozveme.

Podmínkou registrace je uhrazení registračního poplatku a aktivní účast na finále Global Goals World Cup Prague, které se koná ve středu 29. května 2019 v Praze. Týmy si hradí náklady na cestovné a ubytování.

 

Co je v ceně balíčku? 

 • míč UN Global Goals (original UN Global Goals ball)

 • odznaky a samolepky UN Global Goals

 • v rámci turnaje profesionální foto týmu (3-5 fotek)

 • profil s prezentací týmu na globálním webu GGWCup.com

 • sportovní kosmetický balíček pro všechny hráčky týmu

 • přístup do SDGs lounge zone v IKEA Point

 • kupóny na základní občerstvení pro celý tým (jídlo a pití v době konání turnaje)

Vítězný tým Global Goals World Cup Prague získá možnost reprezentovat Česko na světovém finále Global Goals World Cup v New Yorku, které se koná v září v rámci zasedání Valného shromáždění OSN. Pro vítězný tým bude v New Yorku připraven doprovodný program.

GGWCup Prague balícku.png
 
Foto © Petr Klapper.

Foto © Petr Klapper.

Datum a místo konání: 29. května 2019, Václavské náměstí, Praha

Finále Global Goals World Cup se odehraje na ikonickém místě hlavního města Prahy. Na jedno odpoledne ožije hrou za globální cíle a lepší svět celá spodní část Václavského náměstí.

Kromě zápasů bude připraven bohatý doprovodný program včetně živě streamovaných debat na vybraná témata z oblasti udržitelnosti. Zázemí pro hráčky a inspirace pro veřejnost ze světa udržitelnosti bude připravena v přilehlém IKEA Pointu.

Více sledujte na facebookové události ZDE.

 
Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti a kreativní producent a umělec Yemi A.D. na finále v New Yorku v roce 2018.

Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti a kreativní producent a umělec Yemi A.D. na finále v New Yorku v roce 2018.

Abychom změnili svět, změnili jsme pravidla

Global Goals World Cup není jen obyčejný turnaj. V „malém fotbalu”, ve kterém se utká 5 na 5 žen, se potkává sport s aktivismem – do hry je totiž potřeba vložit víc než jen sportovního ducha. A nejde jen o skóre. Panel rozhodčích pod vedením kreativního producenta a umělce Yemi A.D. po každé hře rozdělí mezi dva týmy celkem čtyři body.

 
GGWCup_Prague_Dubai.png

Pro tým, který dal více gólů

1 bod pro tým, který dal ve hře nejvíce gólů. V případě remízy získá každý tým ½ bodu.

Pro nejoriginálnější tým

Fandíme kreativitě a síle projevu. Odměníme veškerou tvůrčí aktivitu, kterou vnesete do hry: originální kostýmy, tance, pokřiky, vlajky či udržitelné bannery… kreativitě se prostě meze nekladou.

Pro dav, který nejvíce fandí

Globální cíle jsou pro všechny a zaslouží si ten největší fanklub. Zapojte co nejvíce fanoušků, aby vám pomohli zvýšit povědomí o cíli, za který kopete. Buďte nejvíce slyšet, zaplňte celé Václavské náměstí!

Pro nejlepší aktivitu na podporu SDGs

Nesmírně důležitá je kolektivní akce a osvětová kampaň na podporu cíle, za který hrajete. Můžete sbírat peníze pro dobrou věc, vzdělávat děti o SDGs, vést osvětovou kampaň proti nadměrnému používání jednorázového plastu, pokusit se o změnu legislativy. Možností, jak měnit svět, je nepočítaně.

Nezapomeňte také inspirovat své přátele na sociálních sítích pod hashtagem #GGWCupPrague.

Kompletní pravidla hry naleznete v Global Goals World Cup Team Manuálu ZDE (EN).

 

Ambasadorem Global Goals World Cup je dánský herec Nikolaj Coster-Waldau, známý jako „králokat“ z populárního seriálu Hra o trůny.

"Mým hlavním posláním je zvyšovat povědomí o globálních cílech pro naši lepší budoucnost. Té nelze dosáhnout bez posilování postavení žen ve společnosti a ochrany naší planety,"

V Česku se tváří turnaje staly Barbora Votíková, brankářka SK Slavia Praha a české fotbalové reprezentace, a Fabiana Bytygi, světová šampionka v boxu.

 

Není třeba umět perfektně hrát fotbal, je třeba aktivně bojovat za lepší svět

Podívejte se na video z finále Global Goals World Cup v New Yorku v roce 2018 a inspirujte se týmy, které se světového finále zúčastnily.

Myslete na to, že cílem turnaje je skrze konkrétní akci měnit svět k lepšímu.

Více o udělování bodů si můžete přečíst zde (EN).


 

Asociace společenské odpovědnosti

Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR) je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN v Česku. V rámci své unikátní vize a s více než 270 členy, sdružuje Asociace zástupce z řad korporátního, neziskového, vzdělávacího i veřejného sektoru s cílem zvýšit jejich potenciál a kompetence v oblasti CSR a SDGs.

Jako národní ambasador zastřešuje Asociace od roku 2016 světový den dárcovství,Giving Tuesday, a rozvíjí tak kulturu dárcovství v Česku. Od roku 2017 uděluje prestižní Ceny SDGs, unikátní ocenění za naplňování globálních cílů OSN v Česku. Ve spolupráci se svými členy do Česka přináší další globální iniciativy, jako napříkladPlogging Česko, eco-friendly aktivitu kombinující běh a sbírání odpadků. Jako národní partner United Nations Global Compact do Česka přináší globální know-how největší platformy udržitelného podnikání na světě pod OSN.

 

Global Goals World Cup Prague je součástí třetího ročníku Cen SDGs, prestižního ocenění, které v roce 2019 uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem pro místní rozvoj a Českou rozvojovou agenturou. Ceny SDGs jsou udělovány firmám, neziskovým organizacím a veřejným institucím, a oceňují nejlepší projekty, které se na národní úrovni zasazují o naplňování Agendy 2030, rozvojové spolupráce a skrze SDGs mění Česko a svět k lepšímu. Ceny SDGs budou vítězům předány na slavnostním galavečeru 30. května 2019 v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí.

Více se o Cenách SDGs zde.

Global Goals World Cup Prague probíhá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje


 
GGWCup SDG gif.gif

Silné místní partnerství a dopad na Česko

Global Goals World Cup je iniciativa dánské sportovní neziskové organizace Eir Soccer. Organizace Eir Soccer pracuje na lokální úrovni a zapojuje důležité partnery napříč různými sektory tak, aby propojila globální měřítko s významným dopadem na místní úrovni.

Asociace společenské odpovědnosti je regionálním partnerem Eir Soccer a organizuje GGWCup Prague.

Global Goals World Cup Prague je organizován ve spolupráci s velvyslanectvím Dánského království v Praze, Hlavním městem Praha, společností IKEA, Plzeňský Prazdroj, Junák – český skaut, z. s. a Unilever, jako součást Cen SDGs 2019. Mediálními partnery jsou ČTK a Forbes Česko.

 
 

Možnosti partnerství a sponzoringu a kontakt pro média

Máte zájem partnersky se zapojit do turnaje a finančně či pro bono podpořit tuto unikátní myšlenku? Stále hledáme partnery a sponzory, kteří by nám pomohli vytvořit úžasnou událost a podpořit tak jedinečnost tohoto unikátního turnaje a hry za lepší svět.

Pro více informací neváhejte kontaktovat Karolínu z Asociace společenské odpovědnosti: tesarek@a-csr.cz. Pokud máte zájem o tiskové materiály, prosím kontaktujte Magdalénu: martinkova@a-csr.cz.