ggwcup
GLOBAL GOALS WORLD CUP

GGWCup Prague Czech

Global Goals World Cup poprvé v Česku!

Asociace společenské odpovědnosti přináší Global Goals World Cup do Prahy

 
GGWCup Prague MAIN graphic.jpg
 
 

Asociace společenské odpovědnosti vás zve na Global Goals World Cup Prague, fotbalový turnaj, který podporuje Cíle udržitelného rozvoje OSN. Konat se bude poprvé v Česku.

Přihlášky do turnaje se otevírají 8. března 2019, symbolicky na Mezinárodní den žen. Registrovat se mohou ženy, kterým je 18 let či více. Důležité je včas zaregistrovat svůj tým (registrace končí 31. března 2019). K registraci si každý tým musí vybrat jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), který bude aktivně podporovat.

Global Goals World Cup Prague je součástí třetího ročníku Cen SDGs, prestižního ocenění, které uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj. Ceny SDGs jsou každý rok udělovány firmám, neziskovým organizacím a veřejným institucím, a oceňují nejlepší projekty, které se na národní úrovni zasazují o naplňování Agendy 2030, rozvojové spolupráce a skrze SDGs mění svět k lepšímu.

Více se o Cenách SDGs dočtete zde.

 
 

GGWCup je první světový turnaj pro ženy-aktivistky

Jsme hrdí na to, že do Česka přinášíme tento unikátní fotbalový turnaj! Cílem GGWCup Prague je:

  • podpořit posílení postavení žen ve společnosti

  • zapojit české osobnosti do agendy globálních cílů a rovnosti mužů a žen

  • aktivně naplňovat Cíle udržitelného rozvoje OSN a Agendu 2030

Global Goals World Cup není obyčejný turnaj. Ve hře 5 na 5 se potkává sport s aktivismem – je potřeba do hry vložit víc než jen sportovního ducha. A nejde jen o skóre.

GGWCup Bangkok 2018 photo © Emil Lyders.JPG
 
GGWCup UAE 2018

Kdo může hrát?

  • Ženy, kterým je 18 let a více

  • Tým může reprezentovat organizaci, firmu, zemi anebo prostě jen své hráčky

  • Tým sestává z pěti až osmi žen

  • K registraci si každý tým musí vybrat jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje, který bude aktivně podporovat

  • Pro účast v turnaji je třeba zaplatit registrační poplatek (podrobnější informace budou doplněny)

Jak hrát?

Podmínkou registrace je aktivní účast na finále Global Goals World Cup Prague, které se koná ve středu 29. května 2019 v Praze. Pokud organizátoři neuvedou jinak, týmy si náklady na cestovné a ubytování hradí sami.

 

Místo konání: Václavské náměstí, Praha

Václavské náměstí je jedno z nejznámějších míst v samém srdci Prahy. V délce 750m vede od budovy Národního muzea až k hranici Starého Města.

Přesné umístění najdete na Mapách Google: Václavské náměstí, 110 00 Praha 1.

Krizovnicka. Photo © Petr Klapper.

Krizovnicka. Photo © Petr Klapper.

 
„Sport má sílu změnit svět. Má sílu inspirovat a sjednotit lidi jako máloco jiného. Může přinést naději tam, kde kdysi bylo jen zoufalství.“
~ Nelson Mandela
 

Není třeba umět perfektně hrát fotbal, je třeba aktivně bojovat za lepší svět a Cíle udržitelného rozvoje

Podívejte se na video z GGWCup New York 2018 a inspirujte se týmy, které se turnaje v New York zúčastnily.. Každý tým dostane po zápase čtyři body. Do hodnocení se kromě výsledku zápasu započítává zapojení publika, podpora SDGs a také originalita týmu. 

Myslete na to, že cílem turnaje je skrze konkrétní akci měnit svět k lepšímu. 

Více o udělování bodů si můžete přečíst zde (EN).

 

Asociace společenské odpovědnosti

Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR) je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN v Česku. V rámci své unikátní vize a s více než 260 členy, sdružuje Asociace zástupce z řad korporátního, neziskového, vzdělávacího i veřejného sektoru s cílem zvýšit jejich potenciál a kompetence v oblasti CSR a SDGs. 

Jako národní ambasador zastřešuje Asociace od roku 2016 světový den dárcovství, Giving Tuesday, a rozvíjí tak kulturu dárcovství v Česku. Od roku 2017 uděluje prestižní Ceny SDGs, unikátní ocenění za naplňování globálních cílů OSN v Česku. Ve spolupráci se svými členy do Česka přináší další globální iniciativy, jako například Plogging Česko, eco-friendly aktivitu kombinující běh a sbírání odpadků.

Jako národní partner United Nations Global Compact do Česka přináší globální know-how největší platformy udržitelného podnikání na světě pod OSN. Prostřednictvím aktivního dialogu se státem Asociace významně ovlivňuje a vytváří CSR politiku a agendu udržitelného rozvoje v Česku. 

Více o Asociaci společenské odpovědnosti si přečtěte zde. 

 
GGWCup SDG gif.gif

Silné místní partnerství a dopad na Česko

Global Goals World Cup je iniciativa dánské sportovní neziskové organizace Eir Soccer. Organizace Eir Soccer pracuje na lokální úrovni a zapojuje důležité partnery napříč různými sektory tak, aby propojila globální měřítko s významným dopadem na místní úrovni. 

Turnaj je globálním mistrovstvím amatérského fotbalu žen s cílem podpořit globální cíle. Asociace společenské odpovědnosti je regionálním partnerem Eir Soccer a organizuje GGWCup Prague. 

Global Goals World Cup Prague je organizován ve spolupráci s velvyslanectvím Dánského království v Praze a s Hlavním městem Praha, jako součást Cen SDGs 2019.

 
 

Možnosti partnerství a sponzoringu a tiskové materiály

Má vaše firma nebo organizace zájem partnersky se zapojit do turnaje a finančně či pro bono podpořit tuto unikátní myšlenku? Stále hledáme partnery a sponzory, kteří by nám pomohli vytvořit úžasnou událost a podpořit naše spojení s lokální komunitou. 

Pro více informací o možnostech zapojení neváhejte kontaktovat Karolínu z Asociace společenské odpovědnosti: tesarek@a-csr.cz.

Pokud máte zájem o tiskové materiály, prosím kontaktujte Magdalénu z Asociace společenské odpovědnosti: martinkova@a-csr.cz.